24 Aralık 2011 Cumartesi

DIY - Sweatshirt yenileyelim!


Yenilenmiş bu sweatsuit ü görünce aşık olsum ve hemen paylaşmak istedim. Yapılışı da o kadar basit ki. Bu evde çok kısa zamanda hazırlanabilir. Bunu eski kazaklarınız için de kullanabilirsiniz.İhtiyacınız olanlar;
Sıklıldığınız veya yenilemek istediğiniz eski bir sweatshirt
Aplike etmek için değişik tığ işeri, danteller
Makas 
İğne
Toplu iğneler
İplik
Biye bandı
Döşeme dantel
Dikiş makinesi


Adım 1; Açık omuzlu görünüm için sweatshirt ün boyun kısmı kesilir. Daha sonra yaka boyunca danteller isteğe göre dizilir.


Adım 2; Dantelleri sweatshirt e sabitleyin.


Adım 3; Nakış ipliği ile her danteller yer yarım santimden veya daha sık olacak şekilde kumaşa dikilir. Daha sonra da dantellerin ortasından da sabitlenir.


Adım 4; Yakadaki fazla danteli kestikten sonra boyun bölümüne biye bandı sabitlenir ve dikilir. Bu işlem kesinen dantelin sökülmesini önleycektir. 


Adım 5; Dilerseniz son olarak birkaç dekoratif dikiş daha atılabilir. Hazır dantel kullanabileceğiniz gibi mahalle pazarlarından da çok güzel el işi dantel bulabilirsiniz. 
Üzerine dantel aplike edildiği için bunda sonra sweatshirt ünüzü narin ayarda yıkamalısınız. Düşük ısıda mümkünse yatay olarak kurutmak gerekir. İşte bu kadar! Artık yepyeni ve çok şık bir kıyafetiniz var.

Alıntı: http://abeautifulmess.typepad.com/my_weblog/2011/11/restyle-a-comfy-sweatshirt-.html

1 yorum:

  1. gerçekten çok hoş olmuşş bayıldım ztn işin içine dantel girince dikkatimi çekiyor hemen

    YanıtlaSil